Sport

W finałowym starciu barażowego turnieju narodowa reprezentacja Macedonii mierzyć się będzie z narodową kadrą Portugalii!

Bez cienia wątpliwości wielbiciele futbolu zdążyli się przyzwyczaić do tego, że co chwilę w piłce nożnej mogą się zdarzyć sensacje. Już naprawdę często w historii piłki nożnej dostawaliśmy możliwość śledzić pojedynki, w których został wskazany zdecydowany faworyt, a w rozrachunku ostatecznym triumfowała teoretycznie słabsza ekipa. Światowe mistrzostwa w Katarze rozegrane zostaną w roku 2022, a kwalifikacyjne zmagania do tego turnieju zostały zakończone w listopadzie ubiegłego roku. W półfinałowych spotkaniach turnieju barażowego mogliśmy liczyć na sporo niezwykłych emocji, gdyż zostało jedynie kilka miejsc, o które rywalizują europejskie drużyny. Reprezentacja piłkarska Polski zakwalifikowała się do finału swojej barażowej drabinki, gdyż rosyjska reprezentacja ukarana została walkowerem z powodu rozpoczęcia wojny na Ukrainie. W wielkim finale swojej barażowej drabinki polscy piłkarze walczyć będą z narodową reprezentacją Szwecji. Bez żadnych wątpliwości wielbiciele reprezentacji Italii liczyli na dostanie się do światowych mistrzostw, które będą miały miejsce w Katarze. Piłkarze kadry Macedonii mieli jednak zdecydowanie odmienne plany i zdecydowali się zagwarantować ogromną niespodziankę.

Należy mieć na uwadze fakt, że narodowa reprezentacja Włoch była w tym meczu kadrą zdecydowanie lepszą. Jednak przez całe spotkanie nie potrafili zaznaczyć tego golem. Dominacja w strzałach na bramkę włoskiej kadry narodowej była spora, jednak wszystko wskazywało na to, że arbiter tego starcia będzie musiał zaprosić piłkarzy na dodatkowe trzydzieści minut gry. Na strzał zza szesnastki na sam koniec zdecydował się jednak Trajkovski. Były gracz Palermo bez wątpienia nie liczył na to, że jego uderzenie pozwoli na wyeliminowanie włoskiej reprezentacji i zapewni jego drużynie kwalifikację do dalszej fazy barażowych zmagań. Była to potężna tragedia dla graczy włoskich. Obecni mistrzowie Starego Kontynentu bez cienia wątpliwości liczyli na to, że będą w stanie zajść bardzo wysoko na mistrzostwach świata w Katarze. Będą musieli jednak wyczekiwać kolejne 4 lata z marzeniami na zwycięstwo mundialu, ponieważ w barażach skuteczniejszą kadrą była Macedonia. W finałowym pojedynku barażowego turnieju zespół Macedonii walczyć będzie z drużyna Portugalii.

Zostaw komentarz